Obnova bunky a tým aj celého tela je výsledkom vyrovnania deficitu anorganických solí. (Dr. W.H.Schüssler)

 

Základné bunkové soli prehľadne

Podľa Schüsslera sa úlohy minerálnych solí delia na stavebné a funkčné. Narušenie funkcií minerálnych solí a ich deficit v bunkách sú podstatou príčiny väčšiny chorôb. Obnovením zdravia buniek sa obnoví zdravie organizmu. Systém tkanivových solí Dr. Schüsslera spočíva v obnovení deficitu a funkcií jednotlivých minerálnych látok v bunkách. Ich podávaním v aktívnej a dobre vstrebateľnej forme sa tieto životne dôležité látky dostanú rýchlo do buniek.

Tkanivové soli sú vyrobené postupom podobným homeopatickej príprave liekov. Na rozdiel od homeopatie je účinok tkanivových solí založený nielen na informácii, ktorá povzbudí bunky, aby mohli plniť svoje základné fyziologické úlohy, ale aj na vyrovnaní deficitu minerálnej soli v bunkách.

Tkanivové soli sú veľmi bezpečné prípravky, sú to látky, ktoré sa bežne nachádzajú v ľudskom organizme a ktoré sú spracované do formy minerálneho doplnku. Môžu sa kombinovať s inými liekmi a doplnkami a bezpečne užívať aj v tehotenstve a detskom veku. 

Ďalšie informácie nájdete aj v letáku na stiahnutie (SK) (ENG)

Celý článok...
 

Malé repertórium základných bunkových solí

Malé repertórium ponúka zosumarizovaný prehľad symptómov a priradenie jednotlivých bunkových (tkanivových) solí tak, ako to uvádzajú viaceré zdroje. 

Celý článok...